Pro média


Pro média

Tiskové zprávy naleznete zde.

Marika Janoušková

Manažerka externí komunikace
Tel.: +420 220 116 784
E-mail: marika.janouskova@prg.aero
 

Novinky

 

Odbavení Boeingu 787 — Dreamliner

18. dubna 2017
Zaměstnanci společnosti Czech Airlines Handling zajistili 11.–14. dubna odbavení jednomu z nejmodernějších dopravních letadel světa – Boeingu 787 – Dreamlineru. Tento letoun se v Praze představil teprve počtvrté, ale tentokrát v prodloužené verzi B787-9.
 
Stroj společnosti Vietnam Airlines přivezl delegaci vietnamského parlamentu, která se v České republice zdržela tři dny. Letoun je téměř nový, do provozu ho vietnamské aerolinie nasadily teprve loni v srpnu.
 
Boeing 787 Dreamliner je dálkový široko-trupý letoun střední velikosti, který nabízí 210 až 290 míst k sezení, v závislosti na modelu.Odbavení slavnostního letu k 80. výročí založení Letiště Praha

18. dubna 2017
Společnost Czech Airlines Handling se velkým dílem zapojila do oslav 80. výročí založení Letiště Praha. V rámci slavnostního letu Praha–Piešťany–Brno–Praha, který simuloval první uskutečněný let v roce 1937 na pražské letiště, odbavila cestující i letadlo Airbus A319 Českých aerolinií.


Nový letní letový řád

20. března 2017
Poslední neděle v měsíci březnu znovu přinese změnu času ze zimního na letní a s ní i změnu letového řádu. Kromě operování nových linek Českých aerolinií do nových destinací navýší frekvence také letecká společnost Air Baltic, Air Berlin, Alitalia a Hainan Airlines. 

S příchodem letní sezony se také na pražské letiště vrací Air Malta, Air Transat, Croatia Airlines, Luxair a Delta Air Lines. Další navýšení letů zvažuje i čínská letecká společnost – China Eastern Airlines. Švýcarská letecká společnost Swiss pak začne stejně jako loni operovat část svých letů letadlem Boeing 777-300. I přes navýšení provozních výkonů je cílem společnosti Czech Airlines Handling udržet vysokou kvalitu poskytovaných služeb pro všechny jejich zákazníky.Nový nůžkový nakladač

20. března 2017
V únoru společnost Czech Airlines Handling získala nový nůžkový nakladač značky TREPEL Champ 140 s nosností do 14 tun. Ten rozšířil stávající flotilu nůžkových nakladačů. Sloužit bude pro odbavení velkokapacitních letadel včetně cargo letů, mezi které patří China Airlines Cargo, Qatar Airways Cargo a Silk Way West Airlines.


 

Odbavení atletů na mistrovství Evropy

20. března 2017
Zaměstnanci společnosti Czech Airlines Handling odbavili 1. března let našich atletů na vrchol letošní halové sezóny – mistrovství Evropy v Bělehradu. Výprava čítala 25 závodníků, letiště opustili se společností Air Serbia o půl desáté dopoledne. Všem našim sedmi úspěšným medailistům gratulujeme!


 

Odbavení 13.miliontého cestujícího

18. ledna 2017
Zaměstnanci společnosti Czech Airlines Handling v pátek 30. prosince 2016 odbavili 13. miliontého cestujícího, který prošel halou Letiště Praha – stalo se tak v devět hodin ráno. Voják Jan Kohoutek přiletěl spolu se svou snoubenkou z Thajska, do Prahy je dopravil letoun Airbus A321 letecké společnosti Turkish Airlines.

Pražskému letišti se tak letos po osmi letech podařilo pokořit historický rekord z roku 2008, kdy bylo odbaveno 12,6 milionů cestujících. Všem zaměstnancům Czech Airlines Handling, kteří věnovali této sezónně své nadprůměrné pracovní úsilí a dosáhli tak tohoto skvělého čísla, děkujeme.


Prestižní ocenění od Swiss International Air Lines

20. prosince 2016

Společnost Czech Airlines Handling získala koncem letošního roku další prestižní ocenění od švýcarské letecké společnosti Swiss International Air Lines. Cenu Star of the Month si odnesla za 1. místo v kategorii „Check-in perception, z celkového počtu 76 destinací v rámci evropského regionu. Od roku 2008 se společnost Czech Airlines Handling v kategoriích „Star of the month“ nebo „Station of the month“ umístila na 1. místě celkem ve dvaceti pěti případech, za což patří velké poděkování zejména našim zaměstnancům.


 

Nový zákazník Turkish Airlines

16. listopadu 2016

Mezi nové zákazníky společnosti Czech Airlines Handling se nově zařadí také letecká společnost Turkish Airlines. K prvnímu odbavení nového zákazníka dojde 22. listopadu 2016. Turkish Airlines patří mezi největší světové letecké společnosti. Provozuje síť linek do 235 mezinárodních a 43 domácích destinací. Její flotila má celkem 335 letadel. Lety na pražské letiště operuje hned několika typy letounů, jde o: Boeing B737-800, Boeing 737-900, Airbus A319, Airbus A320 a Airbus A321.


Odbavení cargo letu společnosti Silk Way Airlines

16. listopadu 2016

V pátek 11. listopadu 2016 odbavili zaměstnanci společnosti Czech Airlines Handling již druhý cargo let letecké společnosti Silk Way Airlines. Azerbajdžánská letecká společnost tak po čase v Praze znovu představila moderní jumbo Boeing B747-800, který absolvoval let na lince Hong-Kong – Baku – Praha. Celkem má ve své flotile 19 nákladních strojů, hlavně Boeingů B747 verze 400 a 800 a Iljušinů 76 TD-90


Odbavení Airbusu A321 íránského ministerstva zahraničí

16. listopadu 2016

Odbavení vzácného hosta – letounu Airbus A321 iránského ministerstva zahraničí, čekalo 10. a 11. listopadu 2016 na zaměstnance společnosti Czech Airlines Handling. Ministr zahraničí z Iránské islámské republiky Mohammad Džavád Zaríf se na dvoudenní návštěvě ČR setkal v Černínském paláci se svým českým protějškem Lubomírem Zaorálkem. Přivezl také podnikatelskou delegaci.


Neobvyklá nakládka pro společnost Pecotox Air

17. října 2016

Ne zcela obvyklá nakládka letadla moldavské letecké společnosti Pecotox Air Airbusu A300F čekala 21. září 2016 zaměstnance Czech Airlines Handling. Jednalo se o nakládku mnoha druhů divoké zvěře – muflonů, jelenů, daňků, lišek a dalších kusů lesních zvířat, které čekal převoz do zoologické zahrady v Dušanbe. Všechna zvěř musela před odletem projít nařízenou veterinární kontrolou. Zvířata byla následně umístěna do speciálních přepravních kontejnerů a naložena do letounu.


 

Nový tahač pro vytlačování letadel

17. října 2016

V rámci schválené koncepce obnovy mechanizačních prostředků pro obchodní odbavení letadel zakoupila společnost Czech Airlines Handling nový přírůstek do flotily tahačů pro vytlačování letadel – ojový tahač od německé firmy Schopf Maschinenbau GmbH. Jedná se o typ Schopf F70 o nosnosti 11 tun, který je určen pro letadla do MTOW 94 tun, což zahrnuje letadla A321 resp. B737-900. Tahač je vybaven čtyřválcovým motorem Deutz typu TCD 3.6, má řiditelné obě nápravy. V provozu nahradí bezojový tahač DOUGLAS Kalmar TBL-180.


 

Handling a plnění letadel brazilské vojenské letky

16. září 2016

Ve dnech 26. 8. – 6. 9. zavítalo na Letiště Václava Havla Praha celkem 7 letadel brazilské vojenské letky Fuerza Aerea Brasileira s typy letadel (2x Airbus A319, 4x Embraer 190 a 1x Boeing 767). Jednalo se o mezipřistání pro dotankování paliva v rámci vládní návštěvy prezidenta Brazílie a jeho doprovodu v Číně.

Handling i plnění letadel jim zajistila společnost Czech Airlines Handling. Zástupci brazilské ambasády v Praze a současně i letky Fuerza Aerea Brasileira zaslali naší společnosti poděkování za profesionální přístup zajištění handlingu série těchto letů. Poděkování patří všem zaměstnancům, kteří se na této prestižní akci podíleli.  

Odbavení Sichuan Airlines

15. srpna 2016

Čínský letecký dopravce Sichuan Airlines zahájil od pátku 12. srpna spojení na přímé pravidelné lince, kterou propojí Letiště Václava Havla Praha s čínským městem Čcheng-tu. O komplexní odbavení letadel a cestujících těchto letů se postará společnost Czech Airlines Handling. Nová linka bude v provozu dvakrát týdně, a to každé úterý a pátek, s příletem do Prahy v 17:15 a následným odletem v 19:15. Nasazovaným typem bude letoun Airbus A330-200 pro 272 cestujících. Pro Czech Airlines Handling je to již v pořadí šestá nová letecká společnost s pravidelným provozem, které v letošním roce začala poskytovat kompletní handlingové služby. 


 

Odbavení Boeingu 747-8I společnosti Korean Air

19. červenec 2016

Od 1. července začala společnost Czech Airlines Handling kompletně odbavovat nový letoun společnosti Korean Air Boeing 747- 8I. Nový letoun disponuje kapacitou 368 míst a bude na trase Praha – Soul operovat čtyřikrát týdně. Linka je celoroční, mimo hlavní sezónu bude společnost používat i nadále převážně letadla typu Boeing 777 – 300 ER. Letoun bude při odbavení využívat stejnou velkokapacitní stojánku jako A380 společnosti Emirates. Kuriozitou je, že první let Jumba do Prahy pilotoval Čech – kapitán Slavomír Piskatý.

 


Ocenění od Air Berlin

19. červenec 2016

Letecká společnost Air Berlin ocenila Czech Airlines Handling jako nejlepšího handlingového agenta Evropy v oblasti pravidelnosti provozu za období 1. čtvrtletí 2016.


Czech Airlines Handling se na přední místo dostal v konkurenci dalších více než sto padesáti destinací, včetně těch charterových. Jde tak o mimořádný úspěch a gratulace patří všem zaměstnancům Czech Airlines Handling. Německé aerolinky Air Berlin patří k předním nízkonákladovým dopravcům. Mezi Prahou a Berlínem operuje tato společnost denně a to typem letounu Bombardier Q400. Společnost Air Berlin je druhá největší německá letecká společnost. Sídlo má v Berlíně a hlavní základny jsou na letišti Tegel, v Dusseldorfu, v Norimberku a na letišti v Palma de Mallorce.
 

Nové odmrazovací vozidlo

22. června 2016

V červnu společnost Czech Airlines Handling získala nové odmrazovací vozidlo Safeaero 220 EH, které v provozu nahradí současné Volvo/Vestergaard z roku 1998. 

Oproti stávajícím vozidlům Safeaero lze kabinu zvednout až do výšky 16 m a trysku do 22 m. Tato výška plně umožňuje odbavit letadla A380 včetně směrovky. Současně v letních měsících bude provedena modifikace vozidla Safeaero evidenčního č. 1803, při které bude dodán nový počítač s Wifi a 4G modemem pro diagnostiku závad.
Odbavení China Eastern Airlines

22. června 2016

Ve čtvrtek 23. června poprvé přistane v 6:35 hodin na Letišti Václava Havla Praha letoun typu Airbus A330-200 čínské letecké společnosti China Eastern Airlines. Jeho odbavení zajistí zaměstnanci Czech Airlines Handling. 

Už týden před inauguračním letem navštívila společnost Czech Airlines Handling čínská delegace složená ze zástupců China Eastern Airlines, aby si prohlédla zázemí handlingové společnosti a seznámila se s jejími službami. V těchto dnech probíhají finální jednání a úpravy budoucí smlouvy. Jsme rádi, že zástupci Číny jsou dlouhodobě s nabízenými odbavovacími službami spokojeni.  

Poděkování od Air China

18. května 2016

Zástupci společnosti Czech Airlines Handling převzali oficiální poděkování od čínské letecké společnosti Air China za poskytnuté handlingové služby v rámci březnové čínské prezidentské návštěvy. 

Prezident Si Ťin-pching přiletěl letadlem Boeing 747-400. Čínská aerolinka v zaslaném děkovném dopise ocenila „profesionální servis, preciznost a dokonalou práci celého týmu“ a vyjádřila i zvláštní osobní poděkování Pavlu Širhalovi a Romanu Červenkovi za perfektní připravenost, kterou během odbavování letounu předvedli. Za skvělou reprezentaci celého našeho týmu patří i velké díky od zástupců vedení společnosti Czech Airlines Handling.  

Ocenění od Swiss a Korean Air

19. dubna 2016

Hned dvou významných ocenění se v minulém měsíci dočkala společnost Czech Airlines Handling. 

Společností Swiss byla oceněna jako nejlepší handlingový agent ze 118 destinací, kam společnost létá. Společností Korean Air pak byla odměněna cenou za nejlepšího evropského poskytovatele handlingových služeb z 11 evropských destinací. 
 Daného ocenění si velice vážíme a poděkování patří všem zaměstnancům, kteří se na odbavování těchto společností podílejí.


Odbavení Qatar Airways Cargo

18. března 2016

Ve čtvrtek 3. března večer přistál na Letišti Václava Havla Praha první let společnosti Qatar Airways Cargo. O odbavení nákladního Airbusu A330 se postarala společnost Czech Airlines Handling, která  kromě služeb ramp handlingu pro cargo lety tohoto dopravce zajišťuje také plnění leteckým palivem. 

Qatar Airways Cargo operuje na lince Dauhá- Budapešť-Praha-Dauhá velkokapacitním letadlem typu Airbus A330-200F, které pojme až 63 tun carga v plně kontejnerové verzi.Nový zákazník Ural Airlines

17. února 2016

Novým zákazníkem Czech Airlines Handling se od 11. února 2016 stala ruská letecká společnost Ural Airlines. Ta operuje své lety do Prahy třikrát týdně, z toho dva lety z Jekatěrinburgu (čtvrtek a neděle) a jeden let z Nižného Novgorodu (sobota) letadly Airbus A320 a A319. 


Reference