Pro média

Pro média

E-mail: komunikace@prg.aero

 

Novinky

 

Jiří Jarkovský bude od srpna novým členem představenstva Czech Airlines Handling

Praha, 9. července 2024

Novým členem představenstva odbavovací společnosti Czech Airlines Handling (dceřiná společnost Letiště Praha) bude od prvního srpna Jiří Jarkovský. Jeho hlavním úkolem bude strategické plánování činností společnosti CSAH v kombinaci s nepravidelností provozu. Současný předseda představenstva Tomáš Svoboda podal rezignaci. Michal Soukup zůstává místopředsedou.

Jiří Jarkovský bude ve své nové roli zejména pracovat s nepravidelnostmi provozu, se kterými se momentálně potýká většina evropských letišť, a to tak, aby na ně společnost Czech Airlines Handling dokázala včas reagovat a plánovat dle nich své personální kapacity.

Věřím, že se nám podaří předcházet situacím, které se staly v posledních dnech na pražském letišti. V současné chvíli bude mojí prioritou rychlá revize již přijatých operativních opatření a nastavení odbavovacích postupů tak, aby se eliminovalo opakování podobné situace. Společnost znám velmi dobře, a tak bude moje začlenění do představenstva, věřím, velmi rychlé,“ říká Jiří Jarkovský, který nastoupí do své funkce od 1. srpna, a to poté, co ukončí své závazky u svého aktuálního zaměstnavatele.

Jiří Jarkovský se pohyboval v oblasti letectví už od roku 1995, kdy byl nejdříve vedoucím provozu a následně výkonným ředitelem úseků odbavení u Českých aerolinií, a.s. Následně se přesunul do společnosti Czech Airlines Handling jako člen představenstva, kde působil šest let pozici předsedy představenstva. Poslední čtyři roky zastává funkci předsedy představenstva ve společnosti DPOV a.s., která je dceřinou společností Českých drah, a.s.Komunikaci dceřiných společností Letiště Praha má nově na starosti Michal Procházka

3. řijna 2022

Oddělení komunikace Letiště Praha nově rozšířil Michal Procházka, který se od 1. října stal také tiskovým mluvčím jeho dceřiných společností Czech Airlines Handling a Czech Airlines Technics. Kromě toho je rovněž zástupcem tiskové mluvčí Letiště Praha Kláry Divíškové.

 

Michal Procházka působí v mediálním prostředí již téměř deset let. Na letiště přichází ze skupiny ORLEN Unipetrol, kde byl v posledních třech letech zodpovědný za externí komunikaci retailové oblasti a byl tiskovým mluvčím sítě čerpacích stanic ORLEN Benzina. V minulosti působil také v médiích, když byl například redaktorem a posléze šéfredaktorem magazínu Tennis Arena. Je absolventem Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, kde vystudoval obor Sociologie a sociální politika.

 

„Těší mě, že jsem se stal členem týmu komunikace Letiště Praha. Věřím, že zde využiji své bohaté zkušenosti z oblasti dopravy a pomohu udržet vysokou úroveň komunikace celé skupiny,“ uvedl Michal Procházka, který se bude soustředit především na dceřiné společnosti. V této souvislosti se jedná o Czech Airlines Handling, která zajišťuje zajišťující odbavování cestujících a letadel, a o společnost Czech Airlines Technics, která se zaměřuje na servis a opravy letadel. V týmu externí komunikace Letiště Praha tak Michal Procházka doplnil tiskovou mluvčí Kláru Divíškovou, kterou bude zastupovat v její nepřítomnosti.

 

 

 

Lufthansa Group prodloužila s Czech Airlines Handling kontrakt na odbavení letadel

9. srpna 2018
Společnost Czech Airlines Handling a skupina Lufthansa Group se domluvily na prodloužení kontraktu na poskytování handlingových služeb na období dalších pěti let. Podle dohody budou zaměstnanci CSAH i nadále poskytovat služby odbavení letadel, cestujících i nákladu pro aerolinky Austrian Airlines, Lufthansa a Swiss International Air Lines, které jsou součástí Lufthansa Group. Letecká společnost Lufthansa létá z Letiště Václava Havla Praha pětkrát denně do Frankfurtu a až čtyřikrát denně do Mnichova. Do Vídně pak mohou cestující zamířit s Austrian Airlines až pětkrát denně a se Swissem třikrát denně do Zürichu a pětkrát týdně do Ženevy.

 
 

Dodávací lety Jet Airways budou mít mezipřistání v Praze

22. června 2018
Letecká společnost Jet Airways India si objednala u společnosti Boeing větší počet letadel typu Boeing 737 MAX, které začala postupně odebírat. Letadla poletí z továrny v Seattlu do indického hlavního města Nové Dillí (New Delhi) s mezipřistáními v Goose Bay (Kanada) a vždy také v Praze. První letoun v barvách indického dopravce přistál na Letišti Václava Havla Praha v pátek 22. června ráno a odletěl do Indie následující den. O odbavení nových letadel se postarají pracovníci Czech Airlines Handling, mezipřistání pak organizuje společnost SKYPLAN SERVICES FZCO z Dubaje

 
 

Plnění paliva pro polský LOT

11. května 2018
Společnost Czech Airlines Handling bude na základě úspěšného výběrového řízení zajišťovat ve spolupráci s PKN Orlen plnění leteckého paliva pro letadla LOT Polish Airlines. Polský národní dopravce navýšil v letovém řádu počet spojů a od letošního května létá mezi Prahou a Varšavou až pětkrát denně, buď s letadly typu Embraer E-175/ E-195 nebo turbovrtulovými letadly De Havilland-Bombardier Dash-8.

 
 

Czech Airlines Handling zajistí odbavení pro Cyprus Airways

20. dubna 2018
Novým zákazníkem Czech Airlines Handling se stane od 1. června letecká společnost Cyprus Airways, která zahájí pravidelné lety z Larnaky do Prahy a zpět typem Airbus A319 pro 144 cestujících. Aerolinka začne létat na Kypr jednou týdně, od 2. července pak přidá druhý let, vždy v pondělí a pátek s příletem ve 13:35 a odletem ve 14:35. Historie letecké společnosti Cyprus Airways sahá až do 40. let a její značka byla obnovena v loňském roce novými investory.

 
 

Dodávky leteckého paliva pro Travel Service a České aerolinie

28. března 2018
Společnost Czech Airlines Handling zajišťuje aerolinkám v rámci odbavení letadel i letecké palivo. Na základě úspěšného výběrového řízení bude ve spolupráci s PKN Orlen dodávat i v dalším období na Letišti Václava Havla Praha palivo pro letadla Českých aerolinií i společnosti Travel Service včetně obchodní značky Smartwings.

 
 

Zaměstnanci Czech Airlines Handling v nových uniformách

3. března 2018
Od března letošního roku můžete v prostorách pražského letiště potkávat zaměstnance Czech Airlines Handling v nových slušivých uniformách. Díky kvalitnějšímu materiálu a pohodlnému střihu zvýší nové uniformy komfort pracovníků a odliší je na první pohled od externích společností. Tmavě modrá látka uniforem byla zachována v rámci korporátní identity firmy a doplnily ji modré košile a šátek navržený akademickým malířem Česlavem Jarošem.

 
 

Jumbo letecké společnosti Cargolux poprvé v Praze

24. listopadu 2017
Na pražské letiště poprvé zavítal nákladní Boeing 747-400F Jumbo v barvách italské divize letecké společnosti Cargolux. Společnost výjimečně Prahu zařadila na seznam mezipřistání na své pravidelné lince Johannesburg - Nairobi - Amsterdam – Lucemburk. Součástí odbavení nákladního Jumba zaměstnanci Czech Airlines Handling bylo i naložení automobilových motorů mířících do Jihoafrické republiky.

 
 

Provoz podle zimního letového řadu 2017/2018

29. října 2017
Na Letišti Václava Havla Praha platí od neděle 29. října 2017 zimní letový řád. Společnost Czech Airlines Handling (CSAH) bude i během zimního provozu poskytovat handlingové služby celé řadě leteckých společností, které spojují Prahu se zajímavými destinacemi v Evropě i Asii. Naopak letecké společnosti Delta Air Lines, Air Transat, Azerbaijan Airlines, Air Malta, Luxair a Croatia Airlines své lety provozují pouze v letní sezóně. Novým zákazníkem CSAH je od 31. října také ruská letecká společnost Rusline, která začala provozovat linku mezi Prahou a Kaliningradem.

Změny v provozu v zimním období:

  • Navýšení letů Českých aerolinií oproti zimní sezóně v roce 2016. Budou pokračovat lety do Helsinek, Birminghamu, Lisabonu, Nice, o Vánocích budou operovány lety také do Bejrútu a Jerevanu.
  • Společnost China Eastern Airlines navyšuje počet letů do Šanghaje a zahajuje lety na nové přímé lince do čínského Si-anu dvakrát týdně. Nové spojení bude v rámci mezipřistání na cestě do Šanghaje.
  • Pondělní a páteční lety společnosti Hainan Airlines budou nadále pokračovat do Bělehradu.
  • Z důvodu ukončení provozu letecké společnosti Air Berlin byla zrušena pravidelná linka do Berlína.
  • Delta Air Lines, Air Transat, Azerbaijan Airlines, Air Malta, Luxair a Croatia Airlines přerušují své lety do Prahy do letního sezóny.
  • Korean Air snižuje počet letů do Prahy ze čtyř na tři týdně. Linku do Soulu bude v zimním období operovat letounem typu Boeing 777-200.
  • Na nové lince mezi Prahou a Kaliningradem bude létat společnost Rusline s Bombardierem CRJ-100/200.
  • Letecká společnost Alitalia snižuje počet letů na lince do Říma na pět týdně.
  • Lufthansa snižuje počet letů na lince do Frankfurtu na čtyři týdně.
  • Ukraine International Airlines budou létat do Kyjeva pouze jednou denně.

 
 

Smlouva s leteckou společností Korean Air na dodávky paliva

15. října 2017
Společnost Czech Airlines Handling (CSAH) prodloužila smlouvu s leteckou společností Korean Air na dodávku paliva na další období. Tento dopravce, kterého CSAH odbavuje, bude do Prahy v zimním letovém řádu létat třikrát týdně s letounem typu Boeing 777-200. Od letního letového řádu opět nasadí typ Boeing 747-800 Jumbo Jet.
 

Pracovníci CSAH odbavili vládní letadlo italského premiéra

8. září 2017
Na krátkou návštěvu České republiky dorazil ve čtvrtek 7. září italský premiér Paolo Gentiloni, který se setkal s premiérem ČR Bohuslavem Sobotkou na cestě z Lublaně do Říma. Pracovníci Czech Airlines Handling tak mohli odbavit vládní letadlo typu Airbus A319CJ Aeronautica Militare, registrace MM62243, kterým premiér do Prahy přiletěl.
 

Japan Airlines po několika letech opět v Praze

7. září 2017
Zaměstnanci společnosti Czech Airlines Handling během léta odbavili dva charterové lety společnosti Japan Airlines. Tyto lety letounem typu Boeing 777 z Japonska navázaly po třech letech na návštěvy oblíbených zájezdů japonských turistů po Evropě
 

Odbavení Airbusu A330-200 letecké společnosti Air China

4. září 2017
Do Prahy přicestoval Airbus A330-200 čínské letecké společnosti Air China, který odbavili v dnech 16. a 18. července zaměstnanci společnosti Czech Airlines Handling. Vládní delegace přicestovala z Číny na třídenní návštěvu českého prezidenta republiky a zároveň se účastnila na Pražském hradě zahájení slavnostního galavečera pořádaného při příležitosti konání „China Investment Forum 2017“.
 

CSAH znovu obdrží certifikát o vysoké kvalitě handlingových služeb ISAGO

31. srpna 2017
Společnost Czech Airlines Handling prošla náročným recertifikačním auditem ISAGO, který se po téměř dvou letech znovu zaměřil na bezpečnost, kvalitu odbavení cestujících a letadel a zároveň na dodržování provozních postupů s pravidly leteckých společností a postupů dle IATA. Podle výsledků auditu tak společnost znovu potvrdila vysokou kvalitu poskytovaných handlingových služeb a obdrží tak certifikát na další období.
 

Nový zákazník Turkish Cargo

8. srpna 2017
Od 1. července společnost Turkish Cargo zahájila na Letišti Václava Havla Praha provoz nové nákladní linky na trase Istanbul – Riga/Vilnius – Praha – Istanbul. Lety jsou operovány Airbusem A330-200F. Pro společnost Czech Airlines Handling se tak stává tento turecký přepravce dalším významným zákazníkem, kterému bude dvakrát týdně zajišťovat komplexní handlingové služby. Zavedením stálé linky Turkish Cargo potvrdilo rostoucí význam Prahy i v přepravě zboží
 

Nový zákazník Georgian Airways

19. července 2017
Zástupci společnosti Czech Airlines Handling uzavřeli handlingovou smlouvu s novým zákazníkem, kterým se od 13. června stala gruzínská letecká společnost Georgian Airways. Národní letecký dopravce Gruzie provozuje dvanáct pravidelných linek mj. do předních evropských destinací, jako je např. Amsterdam, Frankfurt nad Mohanem, Moskva nebo Vídeň. Do Prahy létá dvakrát týdně, každé úterý a pátek, převážně letadly typu Embraer 190.
 

Nový zákazník Air Cargo Global

13. června 2017
Společnost Czech Airlines Handling přivítala v květnu mezi své zákazníky slovenskou leteckou společnost Air Cargo Global, která se zaměřuje na nákladní dopravu. Do Prahy bude operovat lety z Hongkongu dvakrát týdně velkokapacitním letounem typu Boeing 747-400 s technickým mezipřistáním v Turkmenbaši. Specializuje se především na charterovou přepravu zboží do Afriky, Asie a Jižní Ameriky. S nadcházející letní sezónou se navíc do portfolia zákazníků Czech Airlines Handling vrátily aerolinie Air Malta, Air Transat, Croatia Airlines, Delta Air Lines a Luxair, zaměstnanci Czech Airlines Handling se postarají i o odbavení letadel a cestujících na nových spojích společností Air Berlin, Azerbaijan Airlines, China Eastern Airlines a Hainan Airlines.
 

Klíčové společnosti skupiny Český aeroholding dosáhly v roce 2016 provozního zisku ve výši 4,3 miliardy korun

31. května 2017
V roce 2016 dosáhly klíčové společnosti skupiny Český aeroholding* (ČAH) provozního zisku (EBITDA**) ve výši 4,3 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o 5 %. Na hospodaření skupiny se pozitivně projevily vyšší výnosy z leteckého obchodu a z odbavení letadel, ale i z komerčních služeb jako je pronájem prostor či parkování. V tomto trendu pokračuje i první čtvrtletí letošního roku, kdy hrubý provozní zisk meziročně stoupl o 15 % na 918 mil. Kč.  

Meziroční nárůst EBITDA o 220 milionů korun je převážně odrazem hospodaření klíčového aktiva skupiny, Letiště Praha, kterému rostl počet cestujících a s tím i související tržby. Významnou měrou se na meziročním růstu hrubého provozního zisku podepsaly také úspory provozních nákladů především v oblasti IT a handlingových služeb,“ komentoval výsledky předseda představenstva Českého Aeroholdingu Václav Řehoř.

„Také první čtvrtletí letošního roku považuji pro celou skupinu za úspěšné. Společně s velkými nárůsty počtu přepravených cestujících i pohybů letadel významně narostly výnosy z leteckého obchodu (o 16 %). V rámci komerčních aktivit se do aktuálních výsledků pozitivně projevil růst výnosů z pronájmu či z parkovacích služeb (o 8 %) a v oblasti údržby letadel přispěla k nárůstu výnosů o 16 % především těžká údržba či údržba letadlových podvozků. Na druhé straně se nám zvyšují mzdové náklady, investice do bezpečnosti, náklady na údržbu letištních ploch a investujeme také do modernizace interiérů terminálů. To vše se promítne do celoročního výsledku,“ komentoval začátek roku 2017 Řehoř.

Hrubý provozní hospodářský výsledek mateřské firmy Český Aeroholding a jejího klíčového aktiva Letiště Praha se oproti loňskému roku zvýšil o 6 % z 3,8 mld. Kč na 4 mld. Kč. K pozitivnímu výsledku výrazně přispěl zejména meziroční nárůst počtu odbavených cestujících o 8,7 % (celkem přes 13 mil. cestujících), díky kterému vzrostly výnosy z leteckého obchodu o 7,6 %.  Pražské letiště také pokračovalo ve změnách svých služeb v rámci projektu „Měníme letiště pro vás“ a díky zlepšení poměru kvality a ceny došlo k nárůstu výnosů i v oblasti komerčních aktivit o 11 %.

K meziročnímu navýšení EBITDA došlo i přes pokles výnosů z pronájmů prostor, které byly zasaženy rekonstrukcí obchodní zóny v Terminálu 1, a navzdory vyšším personálním nákladům, které jsou důsledkem mimořádného růstu provozu a růstu mezd zaměstnanců.

Provozní zisk z handlingu, tedy odbavování cestujících a letadel, vzrostl o 17 mil. Kč (o 13 %). Na výsledku se podílel především růst objemu handlingových služeb, odmrazování letadel, ale i úspory nákladů.

Společnost Czech Airlines Technics (CSAT), pokračovala po změně strategie ve svém růstu, a to díky dlouhodobým kontraktům s klíčovými zákazníky s garantovaným objemem údržby v oblasti těžké údržby a letadlových podvozků. Meziročně EBITDA CSAT klesla o 20 mil. Kč na 127 mil. Kč, do výsledku za rok 2015 se totiž promítly jednorázové výnosy mimo jiné za předprodejní servis šesti letadel Airbus A320, které v roce 2015 prodala společnost B.Aircraft. Po odečtení těchto mimořádných vlivů v roce 2015 EBITDA meziročně vzrostla o 22 mil. Kč.

EBITDA klíčových společností skupiny ČAH meziročně vzrostla o 220 mil. Kč na 4,3 mld. Kč v roce 2016


Odbavení Boeingu 787 — Dreamliner

18. dubna 2017
Zaměstnanci společnosti Czech Airlines Handling zajistili 11.–14. dubna odbavení jednomu z nejmodernějších dopravních letadel světa – Boeingu 787 – Dreamlineru. Tento letoun se v Praze představil teprve počtvrté, ale tentokrát v prodloužené verzi B787-9.
 
Stroj společnosti Vietnam Airlines přivezl delegaci vietnamského parlamentu, která se v České republice zdržela tři dny. Letoun je téměř nový, do provozu ho vietnamské aerolinie nasadily teprve loni v srpnu.
 
Boeing 787 Dreamliner je dálkový široko-trupý letoun střední velikosti, který nabízí 210 až 290 míst k sezení, v závislosti na modelu.Odbavení slavnostního letu k 80. výročí založení Letiště Praha

18. dubna 2017
Společnost Czech Airlines Handling se velkým dílem zapojila do oslav 80. výročí založení Letiště Praha. V rámci slavnostního letu Praha–Piešťany–Brno–Praha, který simuloval první uskutečněný let v roce 1937 na pražské letiště, odbavila cestující i letadlo Airbus A319 Českých aerolinií.


Nový letní letový řád

20. března 2017
Poslední neděle v měsíci březnu znovu přinese změnu času ze zimního na letní a s ní i změnu letového řádu. Kromě operování nových linek Českých aerolinií do nových destinací navýší frekvence také letecká společnost Air Baltic, Air Berlin, Alitalia a Hainan Airlines. 

S příchodem letní sezony se také na pražské letiště vrací Air Malta, Air Transat, Croatia Airlines, Luxair a Delta Air Lines. Další navýšení letů zvažuje i čínská letecká společnost – China Eastern Airlines. Švýcarská letecká společnost Swiss pak začne stejně jako loni operovat část svých letů letadlem Boeing 777-300. I přes navýšení provozních výkonů je cílem společnosti Czech Airlines Handling udržet vysokou kvalitu poskytovaných služeb pro všechny jejich zákazníky.Nový nůžkový nakladač

20. března 2017
V únoru společnost Czech Airlines Handling získala nový nůžkový nakladač značky TREPEL Champ 140 s nosností do 14 tun. Ten rozšířil stávající flotilu nůžkových nakladačů. Sloužit bude pro odbavení velkokapacitních letadel včetně cargo letů, mezi které patří China Airlines Cargo, Qatar Airways Cargo a Silk Way West Airlines.


 

Odbavení atletů na mistrovství Evropy

20. března 2017
Zaměstnanci společnosti Czech Airlines Handling odbavili 1. března let našich atletů na vrchol letošní halové sezóny – mistrovství Evropy v Bělehradu. Výprava čítala 25 závodníků, letiště opustili se společností Air Serbia o půl desáté dopoledne. Všem našim sedmi úspěšným medailistům gratulujeme!


 

Odbavení 13.miliontého cestujícího

18. ledna 2017
Zaměstnanci společnosti Czech Airlines Handling v pátek 30. prosince 2016 odbavili 13. miliontého cestujícího, který prošel halou Letiště Praha – stalo se tak v devět hodin ráno. Voják Jan Kohoutek přiletěl spolu se svou snoubenkou z Thajska, do Prahy je dopravil letoun Airbus A321 letecké společnosti Turkish Airlines.

Pražskému letišti se tak letos po osmi letech podařilo pokořit historický rekord z roku 2008, kdy bylo odbaveno 12,6 milionů cestujících. Všem zaměstnancům Czech Airlines Handling, kteří věnovali této sezónně své nadprůměrné pracovní úsilí a dosáhli tak tohoto skvělého čísla, děkujeme.


Prestižní ocenění od Swiss International Air Lines

20. prosince 2016

Společnost Czech Airlines Handling získala koncem letošního roku další prestižní ocenění od švýcarské letecké společnosti Swiss International Air Lines. Cenu Star of the Month si odnesla za 1. místo v kategorii „Check-in perception, z celkového počtu 76 destinací v rámci evropského regionu. Od roku 2008 se společnost Czech Airlines Handling v kategoriích „Star of the month“ nebo „Station of the month“ umístila na 1. místě celkem ve dvaceti pěti případech, za což patří velké poděkování zejména našim zaměstnancům.


 

Nový zákazník Turkish Airlines

16. listopadu 2016

Mezi nové zákazníky společnosti Czech Airlines Handling se nově zařadí také letecká společnost Turkish Airlines. K prvnímu odbavení nového zákazníka dojde 22. listopadu 2016. Turkish Airlines patří mezi největší světové letecké společnosti. Provozuje síť linek do 235 mezinárodních a 43 domácích destinací. Její flotila má celkem 335 letadel. Lety na pražské letiště operuje hned několika typy letounů, jde o: Boeing B737-800, Boeing 737-900, Airbus A319, Airbus A320 a Airbus A321.


Odbavení cargo letu společnosti Silk Way Airlines

16. listopadu 2016

V pátek 11. listopadu 2016 odbavili zaměstnanci společnosti Czech Airlines Handling již druhý cargo let letecké společnosti Silk Way Airlines. Azerbajdžánská letecká společnost tak po čase v Praze znovu představila moderní jumbo Boeing B747-800, který absolvoval let na lince Hong-Kong – Baku – Praha. Celkem má ve své flotile 19 nákladních strojů, hlavně Boeingů B747 verze 400 a 800 a Iljušinů 76 TD-90


Odbavení Airbusu A321 íránského ministerstva zahraničí

16. listopadu 2016

Odbavení vzácného hosta – letounu Airbus A321 iránského ministerstva zahraničí, čekalo 10. a 11. listopadu 2016 na zaměstnance společnosti Czech Airlines Handling. Ministr zahraničí z Iránské islámské republiky Mohammad Džavád Zaríf se na dvoudenní návštěvě ČR setkal v Černínském paláci se svým českým protějškem Lubomírem Zaorálkem. Přivezl také podnikatelskou delegaci.


Neobvyklá nakládka pro společnost Pecotox Air

17. října 2016

Ne zcela obvyklá nakládka letadla moldavské letecké společnosti Pecotox Air Airbusu A300F čekala 21. září 2016 zaměstnance Czech Airlines Handling. Jednalo se o nakládku mnoha druhů divoké zvěře – muflonů, jelenů, daňků, lišek a dalších kusů lesních zvířat, které čekal převoz do zoologické zahrady v Dušanbe. Všechna zvěř musela před odletem projít nařízenou veterinární kontrolou. Zvířata byla následně umístěna do speciálních přepravních kontejnerů a naložena do letounu.


 

Nový tahač pro vytlačování letadel

17. října 2016

V rámci schválené koncepce obnovy mechanizačních prostředků pro obchodní odbavení letadel zakoupila společnost Czech Airlines Handling nový přírůstek do flotily tahačů pro vytlačování letadel – ojový tahač od německé firmy Schopf Maschinenbau GmbH. Jedná se o typ Schopf F70 o nosnosti 11 tun, který je určen pro letadla do MTOW 94 tun, což zahrnuje letadla A321 resp. B737-900. Tahač je vybaven čtyřválcovým motorem Deutz typu TCD 3.6, má řiditelné obě nápravy. V provozu nahradí bezojový tahač DOUGLAS Kalmar TBL-180.


 

Handling a plnění letadel brazilské vojenské letky

16. září 2016

Ve dnech 26. 8. – 6. 9. zavítalo na Letiště Václava Havla Praha celkem 7 letadel brazilské vojenské letky Fuerza Aerea Brasileira s typy letadel (2x Airbus A319, 4x Embraer 190 a 1x Boeing 767). Jednalo se o mezipřistání pro dotankování paliva v rámci vládní návštěvy prezidenta Brazílie a jeho doprovodu v Číně.

Handling i plnění letadel jim zajistila společnost Czech Airlines Handling. Zástupci brazilské ambasády v Praze a současně i letky Fuerza Aerea Brasileira zaslali naší společnosti poděkování za profesionální přístup zajištění handlingu série těchto letů. Poděkování patří všem zaměstnancům, kteří se na této prestižní akci podíleli.  

Odbavení Sichuan Airlines

15. srpna 2016

Čínský letecký dopravce Sichuan Airlines zahájil od pátku 12. srpna spojení na přímé pravidelné lince, kterou propojí Letiště Václava Havla Praha s čínským městem Čcheng-tu. O komplexní odbavení letadel a cestujících těchto letů se postará společnost Czech Airlines Handling. Nová linka bude v provozu dvakrát týdně, a to každé úterý a pátek, s příletem do Prahy v 17:15 a následným odletem v 19:15. Nasazovaným typem bude letoun Airbus A330-200 pro 272 cestujících. Pro Czech Airlines Handling je to již v pořadí šestá nová letecká společnost s pravidelným provozem, které v letošním roce začala poskytovat kompletní handlingové služby. 


 

Odbavení Boeingu 747-8I společnosti Korean Air

19. červenec 2016

Od 1. července začala společnost Czech Airlines Handling kompletně odbavovat nový letoun společnosti Korean Air Boeing 747- 8I. Nový letoun disponuje kapacitou 368 míst a bude na trase Praha – Soul operovat čtyřikrát týdně. Linka je celoroční, mimo hlavní sezónu bude společnost používat i nadále převážně letadla typu Boeing 777 – 300 ER. Letoun bude při odbavení využívat stejnou velkokapacitní stojánku jako A380 společnosti Emirates. Kuriozitou je, že první let Jumba do Prahy pilotoval Čech – kapitán Slavomír Piskatý.

 


Ocenění od Air Berlin

19. červenec 2016

Letecká společnost Air Berlin ocenila Czech Airlines Handling jako nejlepšího handlingového agenta Evropy v oblasti pravidelnosti provozu za období 1. čtvrtletí 2016.


Czech Airlines Handling se na přední místo dostal v konkurenci dalších více než sto padesáti destinací, včetně těch charterových. Jde tak o mimořádný úspěch a gratulace patří všem zaměstnancům Czech Airlines Handling. Německé aerolinky Air Berlin patří k předním nízkonákladovým dopravcům. Mezi Prahou a Berlínem operuje tato společnost denně a to typem letounu Bombardier Q400. Společnost Air Berlin je druhá největší německá letecká společnost. Sídlo má v Berlíně a hlavní základny jsou na letišti Tegel, v Dusseldorfu, v Norimberku a na letišti v Palma de Mallorce.
 

Nové odmrazovací vozidlo

22. června 2016

V červnu společnost Czech Airlines Handling získala nové odmrazovací vozidlo Safeaero 220 EH, které v provozu nahradí současné Volvo/Vestergaard z roku 1998. 

Oproti stávajícím vozidlům Safeaero lze kabinu zvednout až do výšky 16 m a trysku do 22 m. Tato výška plně umožňuje odbavit letadla A380 včetně směrovky. Současně v letních měsících bude provedena modifikace vozidla Safeaero evidenčního č. 1803, při které bude dodán nový počítač s Wifi a 4G modemem pro diagnostiku závad.
Odbavení China Eastern Airlines

22. června 2016

Ve čtvrtek 23. června poprvé přistane v 6:35 hodin na Letišti Václava Havla Praha letoun typu Airbus A330-200 čínské letecké společnosti China Eastern Airlines. Jeho odbavení zajistí zaměstnanci Czech Airlines Handling. 

Už týden před inauguračním letem navštívila společnost Czech Airlines Handling čínská delegace složená ze zástupců China Eastern Airlines, aby si prohlédla zázemí handlingové společnosti a seznámila se s jejími službami. V těchto dnech probíhají finální jednání a úpravy budoucí smlouvy. Jsme rádi, že zástupci Číny jsou dlouhodobě s nabízenými odbavovacími službami spokojeni.  

Poděkování od Air China

18. května 2016

Zástupci společnosti Czech Airlines Handling převzali oficiální poděkování od čínské letecké společnosti Air China za poskytnuté handlingové služby v rámci březnové čínské prezidentské návštěvy. 

Prezident Si Ťin-pching přiletěl letadlem Boeing 747-400. Čínská aerolinka v zaslaném děkovném dopise ocenila „profesionální servis, preciznost a dokonalou práci celého týmu“ a vyjádřila i zvláštní osobní poděkování Pavlu Širhalovi a Romanu Červenkovi za perfektní připravenost, kterou během odbavování letounu předvedli. Za skvělou reprezentaci celého našeho týmu patří i velké díky od zástupců vedení společnosti Czech Airlines Handling.  

Ocenění od Swiss a Korean Air

19. dubna 2016

Hned dvou významných ocenění se v minulém měsíci dočkala společnost Czech Airlines Handling. 

Společností Swiss byla oceněna jako nejlepší handlingový agent ze 118 destinací, kam společnost létá. Společností Korean Air pak byla odměněna cenou za nejlepšího evropského poskytovatele handlingových služeb z 11 evropských destinací. 
 Daného ocenění si velice vážíme a poděkování patří všem zaměstnancům, kteří se na odbavování těchto společností podílejí.


Odbavení Qatar Airways Cargo

18. března 2016

Ve čtvrtek 3. března večer přistál na Letišti Václava Havla Praha první let společnosti Qatar Airways Cargo. O odbavení nákladního Airbusu A330 se postarala společnost Czech Airlines Handling, která  kromě služeb ramp handlingu pro cargo lety tohoto dopravce zajišťuje také plnění leteckým palivem. 

Qatar Airways Cargo operuje na lince Dauhá- Budapešť-Praha-Dauhá velkokapacitním letadlem typu Airbus A330-200F, které pojme až 63 tun carga v plně kontejnerové verzi.Nový zákazník Ural Airlines

17. února 2016

Novým zákazníkem Czech Airlines Handling se od 11. února 2016 stala ruská letecká společnost Ural Airlines. Ta operuje své lety do Prahy třikrát týdně, z toho dva lety z Jekatěrinburgu (čtvrtek a neděle) a jeden let z Nižného Novgorodu (sobota) letadly Airbus A320 a A319. 


Reference