O nás

Společnost zajišťuje pozemní služby neboli odbavení cestujících a letadel, nakládání nákladu a pošty, úklid letadel.

Obchodní činnost

Czech Airlines Handling  zajišťuje odbavení cestujících, letadel, nákladu a pošty pro celou řadu leteckých společností. Mezi ně patří jak síťoví dopravci sdružení v alianci SkyTeam, tak i v konkurenční Star Alliance či nízkonákladové společnosti a dopravci zajišťující cargo dopravu. Díky špičkovému zázemí a zkušenému personálu odbavuje každoročně více než polovinu všech pohybů (vzletů a přistání) a cestujících na Letišti Václava Havla Praha.

Společnost také provádí úklid objektů a letadel, a to nejen pro lety společnosti České aerolinie a smluvních dopravců, ale i pro zákazníky ostatních handlingových společností na letišti v Praze i mimo areál letiště. Dále poskytuje služby osobní přepravy korporátní klientele i koncovým zákazníkům.

 

Historie společnosti

Historie společnosti je úzce spjata s Českými aeroliniemi, kdy se – ať už jako jejich nedílná součást nebo později jako dceřiná společnost – podílela na odbavení letadel Českých aerolinií prakticky již od roku 1923. V roce 1998 se vyčlenily činnosti jako jsou úklid letadel, úklid objektů a dopravní činnosti do dceřiné společnosti Českých aerolinií s názvem ČSA Support s.r.o. Od 1. ledna 2010 převzala tato společnost navíc služby spojené s odbavováním cestujících a letadel Českých aerolinií a o měsíc později změnila název na Czech Airlines Handling, a.s. 26. října 2011 se společnost Czech Airlines Handling, a.s., začlenila do skupiny Český aeroholding. 1.10.2018 se společnost Český Areoholding a.s. začlenila do skupiny Letiště Praha a.s.

Základní údaje

Společnost Czech Airlines Handling, a.s., vznikla dne 15. června 1998.
Jediným akcionářem společnosti Czech Airlines Handling, a.s., je společnost Letiště Praha a.s.

Základní kapitál: 574 390 000,- Kč

Statutární orgán: Představenstvo společnosti (tříčlenné)
Kontrolní orgán: Dozorčí rada společnosti (tříčlenná)

Etický kodex

ISAGO

Společnost je certifikována dle IATA ISAGO standardu 

 

 

 

Reference